Onsdag den 28 Oktober 2009
…ja, antagligen reaktion av vaccineringen igår.
Hon har feber och lite ont i kroppen och i armen. Det är ju en vanlig biverkan av vaccinet. Vi har väldigt ont i armen allihopa efter vaccineringen. Dessutom känner även jag mig inte i form riktigt. Jag går ju ”normalt” med ”influensa-värk” kroniskt, så det är ju svårt säga om man har fått något efter sprutan. Men värken har varit mer intensiv idag så kanske….
Idag blev vi bjudna på lunch av mormor och morfar och det var skönt. Sedan kom farmor och farfar och hade tänkt ta med sig Fanny och sova över, men det gick ju tyvärr inte. MEn då charmade Max in sig först hos farmor och började teckna ”Max” ”Åka” ”Farfars bil” ”Hunden”. Han ville förstås få åka hem till dem och hälsa på hunden. Så farmor säger att då får du fråga farfar om det går bra. Då kryper han över bordet och med det bredaste leendet han kan, tecknar han samma saker igen. Så han fick fara iväg och hela han lyste som en sol =)
Det är förstås lite trist att detta höstlovet först ger pissigt väder och sedan blir vi sjuka. Men vi får som sagt hoppas att avslutningen blir desto bättre …..
Nu ”gör vi bort” ett par dar här
och mår lite dissigt och laddar
inför den STORA HELGEN till
helgen. Fanny räknar ner för
varje dag som går.


Hoppas att ni får en jättemysig helg!
Jag håller tummarna för Fanny =)
Kan se Max och farfar framför mig. Jag gissar att Max kan linda honom runt halva sitt lillfinger utan problem. Go ungarna. Min stortjej charmade morfar och mormor igår så hon är där:)